ОПИС ДОКУМЕНТУ
|
Автор:
Управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради |
|
| Доповідач: | |
| Статус: | Прийнятий в цілому |
|---|---|
| Дата: | 15.01.2026 |
ПРОЄКТ РІШЕННЯ
№ 35
Про звіт управління містобудування
та архітектури Білоцерківської міської ради
про проведену роботу за 2025 рік

Про звіт управління містобудування
та архітектури Білоцерківської міської ради
про проведену роботу за 2025 рік
Розглянувши пояснювальну записку управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради від 06 січня 2026 року № 09/01-07 , відповідно до Закону України «Про звернення громадян», підпункту 1 пункту «б» частини першої статті 38, статті 40, частини другої статті 42, частини шостої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 23 грудня 2025 року №970 «Про план роботи виконавчого комітету Білоцерківської міської ради на 2026 рік», рішення Білоцерківської міської ради від 09 квітня 2025 року № 7098-71-VIІІ «Про затвердження Положення про управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради в новій редакції», з метою фіксації результатів роботи, обґрунтування та оцінювання ефективності роботи, забезпечення прозорості, виявлення проблем для майбутнього планування та підвищення мотивації в роботі управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради, виконавчий комітет міської ради вирішив:
- Звіт управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради про проведену роботу за 2025 рік взяти до відома (додається).
Секретар міської ради Володимир ВОВКОТРУБ
Звіт
управління містобудування та архітектури
Білоцерківської міської ради про проведену роботу за 2025 рік
Управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради (далі – Управління) є структурним підрозділом Білоцерківської міської ради, підконтрольним та підзвітним міській раді, її виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови згідно розподілу обов'язків .
Управління у своїй діяльності керується чинним законодавством України та Положенням про управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради затвердженим рішенням міської ради від 09 квітня 2025 року № 7098-71-VIII.
Основними функціями та завданнями управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради були і залишаються:
- видача містобудівних умов та обмежень;
- видача будівельних паспортів забудови земельної ділянки;
- присвоєння, зміна, коригування адрес об'єктам будівництва, об'єктам нерухомого майна;
- переведення дачних і садових будинків в жилі будинки;
- розгляд звернень щодо розміщення інженерних мереж згідно стандартного приєднання електричних мереж для електропостачання;
- здійснення операцій з внесення даних до баз даних містобудівного кадастру;
- видача витягів з містобудівної документації;
- наповнення геопорталу відкритих даних інформацією;
- видача довідок про перейменування вулиць/зміну нумерації будинків;
- надання викопіювань з наявних матеріалів містобудівної документації;
- оформлення паспортів прив’язок тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності;
- виконання обов’язків Робочого органу Білоцерківської міської ради з розміщення зовнішньої реклами;
- погодження розміщення вивісок на території Білоцерківської міської територіальної громади;
- погодження розміщення відкритих сезонних майданчиків для харчування біля закладів ресторанного господарства на території Білоцерківської міської територіальної громади;
- розроблення концептуальних рішень територій та об’єктів;
- ініціювання та організація проведення засідань архітектурно-містобудівних рад;
- ініціювання та організація розроблення (внесення змін) містобудівної документації Білоцерківської міської територіальної громади;
- аналіз змін в законодавстві, опрацювання їх та впровадження в робочому процесі Управління;
- підготовка процесуальних документів для участі у судах різних інстанцій, відповідно до завдань Управління;
- забезпечення представництва інтересів Управління в судах усіх інстанцій.
За результатами 2025 року Управління продовжує роботу з розроблення містобудівної документації - Комплексний план просторового розвитку території Білоцерківської міської територіальної громади відповідно до рішення Білоцерківської міської ради від 28 березня 2024 року №5346-53-VIIІ «Про внесення змін до рішення Білоцерківської міської ради від 08 лютого 2024 року №5111-50-VIIІ «Про розроблення комплексного плану просторового розвитку території Білоцерківської міської територіальної громади»».
В 2025 році завершено роботи по створенню (оновленню) картографічної основи для населених пунктів: с.Глибочка, с.Сидори, с.Томилівка, с.Шкарівка, с.Піщана, с.Глушки, с.Скребиші, с.Храпачі, с.Дрозди, с.Мазепинці та селища Терезине. Для населених пунктів: с.Володимирівка, с.Вільна с.Тарасівка, с.Гайок, с.Городище та с.Пилипча) роботи по створенню (оновленню) картографічної основи плануються завершитися в травні 2026 року.
Управління приймає активну участь в реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору на території громади.
З метою посилення соціального захисту населення, створення фізичного безбарʼєрного простору та сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними даними, забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Білоцерківської територіальної громади Київської області створено та затверджено Програму заходів по забезпеченню безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на території Білоцерківської міської територіальної громади на 2025-2027 роки, затвердженої рішенням міської ради від 26 вересня 2024 року № 6270-61-VIII, в яку неодноразово вносилися зміни та доповнення по запланованим заходам для подальшої реалізації.
На виконання звернення Міністерства розвитку громад та територій України та Протоколу засідання Ради безбар’єрності щодо реалізації Національної стратегії
із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року
при Київській обласній військовій адміністрації, створено проєкт-презентацію флагманського «Безбар’єрного маршруту» в місті Біла Церква. «Безбар’єрний маршрут» складається з вулиці Ярослава Мудрого (від зупинки «площа Соборна» до зупинки «лікарня №1) по обидві сторони.
Метою створення проєкту «Безбар’єрний маршрут» є забезпечення можливості самостійного пересування по населеному пункту та доступу до інфраструктури, комфортного проживання у населеному пункті, створення сприятливих умов для соціальної інтеграції та рівних можливостей у користуванні міськими просторами для маломобільних груп населення та втілення його в життя.
Проєкт було відзначено Міністерством розвитку громад та Київською обласною військовою адміністрацією і включено в трійку громад, проєкт яких планується реалізовувати за кошти меценатів, благодійників та місцеві кошти.
З метою визначення кращих архітектурних та концептуальних пропозицій з планувального та об’ємно-просторового вирішення з урахуванням містобудівного значення місця розташування меморіального комплексу, облаштування громадського простору, надання пропозицій щодо озеленення та ландшафтної організації парку, комплексного благоустрою території, враховуючи та пов’язуючи його окремі структурні частини та історичні частини парку, зважаючи на основні історичні події, які відбулися в місті Біла Церква, в 2025 році проведено Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на кращу концептуальну пропозицію комплексного благоустрою території парку Слави у місті Біла Церква Київської області, в результаті якого визначено переможця - авторський колектив з міста Київ - «Aranchii Architects».
В продовження роботи по комплексному благоустрою території парку Слави, в 2025 році Управління завершило роботи по розробленню проєктно-кошторисної документації на об’єкт «Нове будівництво споруди флагштоку Державного Прапору України на території парку Слави в місті Біла Церква Київської області».
Управління містобудування та архітектури продовжує роботу стосовно формування містобудівного банку даних у форматі Містобудівного кадастру як спеціалізованої автоматизованої системи збору та обробки даних з містобудування, що включає комплекс організаційних, технічних, програмно-математичних, інформаційних засобів та ресурсів, що дозволяють своєчасно та ефективно забезпечувати необхідною актуальною інформацією процеси управління розвитком територіальної громади. Впродовж року здійснювались заходи для удосконалення та подальшого впровадження Програмного комплексу SOFTPRO: «Геопортал відкритих даних Білоцерківської міської територіальної громади», який функціонує з 2017 року.
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, більшість наборів даних на публічній частині геопорталу є закритими або обмеженими через міркування безпеки (в тому числі – кіберзагрози під час війни). Адміністративна частина для визначеного кола користувачів є доступною.
Згідно з чинним законодавством України, з метою надання адміністративних послуг та всебічного розгляду питань, що порушуються громадянами та різними суб’єктами господарювання перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, Управлінням здійснюється системна робота та аналіз по наданню адміністративних послуг і розгляду заяв-звернень громадян по іншим питання.
Динаміка показників роботи Управління за 2025 рік зазначена в таблиці в порівнянні з показниками за 2024 рік.
| № п/п | Показник | Рік | Динаміка +/- | |
| 2024 р. | 2025 р. | |||
| 1. | Прийнято заяв про надання адміністративних послуг. | 1480 | 1652 | +172 |
| 2. | Прийнято звернень від фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців і юридичних осіб. | 1802 | 1804 | +2 |
| 3. | Надано відповідей на заяви про надання адміністративних послуг. | 535 | 1737 | +1202 |
| 4. | Надано відповідей на звернення від фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців і юридичних осіб (враховуючі ті, що надійшли через систему електронного документообігу). | 2075 | 2451 | +3769 |
| 5. | Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (для проєктування об’єкту будівництва), з них: - видано нові та внесено зміни - відмовлено в видачі |
92 57 35 |
180 143 37 |
+88 +86 +2 |
| 6. | Будівельні паспорти забудови земельної ділянки, з них: - видано нові та внесено зміни - відмовлено |
169 108 61 |
175 135 40 |
+6 +27 -21 |
| 7. | Розглянуто заяв про присвоєння адрес, з них: - присвоєно адресу - не прийнято - закрито за заявою заявника - відмовлено |
146 92 21 27 6 |
269 227 6 29 7 |
+415 +135 -15 +2 +1 |
| 8. | Розглянуто заяв про переведення дачних і садових будинків в жилі будинки, з них: переведено будинок не переведено будинок |
19 16 3 |
17 17 0 |
-2 +1 -3 |
| Продовження таблиці | ||||
| 9. | Розглянуто заяв про продовження паспортів прив’язки тимчасових споруд (далі - ПП ТС), з них: - продовжено - відмовлено Заяв на внесення зміни в ПП ТС Переоформлено ПП ТС Видано нових ПП ТС |
195 148 47 18 11 64 |
137 128 9 9 9 77 |
-58 -20 -38 -9 -3 +13 |
| 10. | Розглянуто заяв на видачу висновків про відповідність намірів на встановлення ПП ТС , з них: - позитивні висновки - відмовлено в зв’язку з невідповідністю намірів |
123 84 39 |
159 139 20 |
+36 +55 -19 |
| 11. | Розглянуто заяв про розміщення об’єктів зовнішньої реклами на території міста, з них: - прийнято позитивних рішень - відмовлено в розміщенні зовнішньої реклами - закрито за заявою заявника - рішення не прийнято |
57 36 9 8 4 |
195 139 7 49 0 |
+138 +103 -2 +41 -4 |
| 12. | Розглянуто заяв щодо розміщення відкритих сезонних майданчиків для харчування біля закладів ресторанного господарства | 17 |
21 |
+4 |
| 13. | Розглянуто заяв про погодження вивісок з них: - погоджено - відмовлено в погодженні |
18 15 3 |
87 86 1 |
+69 +71 -2 |
| 14. | Прийнято рішень щодо демонтажу тимчасових споруд: | 19 |
9 | -10 |
| 15. | Прийнято рішень щодо демонтажу рекламних засобів: | 2 | 2 | 0 |
| 16. | Прийнято рішень виконавчого комітету з інших питань (що не стосуються адміністративних послуг) | 7 | 7 | 0 |
| 17. | Прийнято рішень сесії міської ради |
7 | 11 | +4 |
| 18. | Надано викопіювань з наявних матеріалів топографічного плану | 154 | 142 | -12 |
| 19. | Надано витягів з містобудівної документації. | 489 | 556 | +67 |
| 20. | Укладено договорів на закупівлю товарів, робіт та послуг | 79 | 114 | +35 |
| 21. | Взято участь у судових засіданнях | 20 | 7 | -13 |
| 22. | Направлено до судів різних інстанцій процесуальних документів | 20 | 11 | -9 |
| Продовження таблиці | ||||
| 23. | Проведено засідань архітектурно-містобудівної ради | 12 | 10 | -2 |
| 24. | Оголошено конкурентних публічних закупівель | 4 | 8 | +4 |
Працівники Управління постійно взаємодіють з органами виконавчої влади, управліннями та іншими виконавчими органами Білоцерківської міської ради, депутатами, постійними, тимчасовими комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, підприємствами, установами та організаціями.
Посадові особи Управління приймають участь в засіданнях робочих груп, комітетів, нарадах з іншими управліннями і відділами Білоцерківської міської ради, виїзних комісіях по вирішенню спірних земельних питань, експертних комісіях по встановленню пам’яток місцевого значення на території міста, комісіях з обстеження та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення Білоцерківської міської територіальної громади, тощо.
Основною місією Управління є реалізація державної політики у сфері містобудування та архітектури на території Білоцерківської міської територіальної громади. З цією метою та для створення комплексного благоустрою Білоцерківської міської територіальної громади та для забезпечення зовнішнього привабливого вигляду міста розроблено концептуальні рішення, які втілюються в роботу та реалізуються:
- Концепція благоустрою та візуалізація території в складі зупинкового комплексу по проспекту Незалежності в місті Біла Церква Київської області.
- Концепція благоустрою та візуалізація зупинкового комплексу по вулиці Таращанська в місті Біла Церква Київської області.
- Концепція благоустрою території по бульвару Олександрійський, в районі будинку №20 в місті Біла Церква Київської області.
- Концепція благоустрою території по бульвару Олександрійський, в районі будинку№ 75 в місті Біла Церква Київської області.
- Концепція благоустрою та візуалізація місця для прокату каное, байдарок та човнів в районірічки Рось в місті Біла Церква Київської області.
- Концепція тротуарної частини та візуалізація провулку Гоголя в місті Біла Церква Київської області.
- Концептуальне рішення реконструкції тротуарної частини та візуалізація території під розміщення тимчасових споруд по вулиці Василя Стуса в місті Біла Церква Київської області.
- Концептуальне рішення розроблення фасаду тимчасової споруди по вулиці Павліченко, в районі , біля будинку №12 в місті Біла Церква Київської області.
- Концептуальне рішення розроблення зупинкового комплексу по проспекту Незалежності, в районі АТБ в місті Біла Церква Київської області.
- Концепція зупинкового комлексу по проспекту Князя Володимира в місті Біла Церква Київської області.
- Концептуальне рішення розроблення зупинкового комплексу по бульвару Олександрійський, в районі готелю «Рось» в місті Біла Церква Київської області.
- Безбар’єрний маршрут місті Біла Церква Київської області.
- Концептуальне рішення розроблення фасаду коледжу по вулиці Григорія Ковбасюка, 15 в місті Біла Церква Київської області.
- Концептуальне рішення розроблення торгівельного комплексу по бульвару Олександрійський, в районі вулиці Вокзальної на місці базару в місті Біла Церква Київської області.
- Концептуальне рішення розпланування реабілітаційного центру Олександра Ушинського в місті Біла Церква Київської області.
- Концептуальне рішення реконструкції площі Шевченка з підземним паркінгом в місті Біла Церква Київської області.
- Концептуальне рішення розроблення туристичного маршруту в місті Біла Церква Київської області.
Також в роботі Управління є проблемні питання, які негативно впливають на робочі процеси Управління і як наслідок на розвиток територіальної громади.
Проблемні питання та заходи, які вживаються для їх подолання Управлінням викладено в таблиці .
|
|
Проблемне питання | Заходи, вжиті на місцевому рівні | Пропозиції щодо вирішення питання |
| 1. | Розроблення містобудівної документації з внесення змін до генерального плану міста Біла Церква та плану зонування території міста Біла Церква | Проведено тендерну закупівлю, укладено договір № 105-ГП від 25травня 2021 р. Матеріали історико-архітектурного опорного плану міста Біла Церква з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів, який є складовою технічного завдання, у встановлені строки передані до Київської обласної державної адміністрації. Впродовж 2021-2024 рр. на замовлення Управління здійснювалося розроблення містобудівної документації з внесення змін до генерального плану міста Біла Церква та плану зонування території міста Біла Церква . Так як місто Біла Церква включено до списку історичних населених місць України, на виконання вимог законодавства разом із Генеральним планом міста Біла Церква було розроблено «Історико- |
Взаємодіяти з Міністерством культури та стратегічних комунікацій України щодо чіткого визначення варіантів ( шляхів) вирішення даної проблеми. |
| Продовження таблиці | |||
| архітектурний опорний план м.Біла Церква з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів» (далі-ІАОП). У відповідності до Закону України «Про охорону культурної спадщини», ІОАП проходить ряд погоджувальних процедур, зокрема погодження меж і режимів використання зон охорони пам’яток місцевого значення. Департаментом культури і туризму Київської обласної державної адміністрації погоджено межі і режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення та в цілому ІАОП Міністерством культури та стратегічних комунікацій України. 13 грудня 2024 року Консультативною радою з питань охорони культурної спадщини погоджено ІАОП та видано розпорядний документ щодо його погодження. Направлено ІАОП до Міністерства культури та стратегічних комунікацій України на погодження. Відповідь з Міністерства на останнє звернення відсутня. |
|||
| 2. | Відповідно до Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2003 р. № 2067, перелік документів, що додаються | Управління надсилало звернення до Кабінету Міністрів України про надання роз’яснень щодо діяльності з розміщення зовнішньої реклами на території громади. Відповіді не отримано. | Перегляд чинних нормативно-правових актів, що регламентують сферу розміщення зовнішньої реклами, з подальшим унесенням відповідних змін, метою яких повинно бути |
| Продовження таблиці | |||
| до заяви про надання дозволу є вичерпним і не містить в собі топогеодезичне знімання М 1:500, що є перепоною для утримувачів інженерних комункацій більш точно визначити місце запланованого розташування рекламного засобу на наявність охоронних зон відповідних мереж та найчастіше є підставою для відмови у наданні погодження | усунення прогалин правового регулювання та запровадження нових норм, що відповідатимуть сучасному стану розвитку ринку, в тому числі внесення змін до переліку документів, необхідних для отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами, затвердження єдиного класифікатора засобів зовнішньої реклами та нормативне врегулювання порядку демонтажу рекламних засобів, чіткі строки виконання цих робіт та зберігання об`єктів |
||
| 3. | Перелік заборон та обмежень при розміщенні зовнішньої реклами є вичерпним згідно законодавства та не враховує аспекти інших спеціальних правил та стандартів. | Управління надсилало звернення до Кабінету Міністрів України про надання роз’яснень щодо діяльності з розміщення зовнішньої реклами на території громади. Відповіді не отримано. | Перегляд чинних нормативно-правових актів, що регламентують сферу розміщення зовнішньої реклами. |
| 4. | Законодавчо неврегульовано порядок здійснення демонтажу самовільно розміщених рекламних конструкцій, їх зберігання та визначення суб'єкта господарювання, який здійснюватиме таку діяльність. Діяльність без одержання дозволу або з порушенням встановлених правил на ринку призводить до перенасиченості рекламних засобів та надає таким недобросовісним суб’єктам господарювання певні переваги. Зокрема, такі суб’єкти не здійснюють підготовку |
Управління надсилало звернення до Кабінету Міністрів України про надання роз’яснень щодо діяльності з розміщення зовнішньої реклами на території громади. Відповіді не отримано. | Перегляд чинних нормативно-правових актів, що регламентують сферу розміщення зовнішньої реклами. |
| Продовження таблиці | |||
| документів, необхідних для одержання дозволу, що позбавляє його понесення додаткових витрат на підготовку документів та усуває ризик непогодження дозволу відповідними уповноваженими органами. Рекламорозповсюджувачі не здійснюють оплату за тимчасове користування місцями тимчасового розташування рекламних засобів. |
|||
| 5. | Неможливість на законодавчому рівні вирішувати питання щодо надання місць під розміщення тимчасової короткострокової зовнішньої реклами (в тому числі гастрольної, святкової, акційної щодо товарів і послуг тощо), включаючи розташування рекламних засобів на будинках (будівлях) і спорудах, просто неба, на міських вулицях (дорогах), площах та інших об'єктах, враховуючи характер архітектури навколишньої забудови, та містобудівні особливості міського простору. | Управління надсилало звернення до Кабінету Міністрів України про надання роз’яснень щодо діяльності з розміщення зовнішньої реклами на території громади. Відповіді не отримано. | Перегляд чинних нормативно-правових актів, що регламентують сферу розміщення зовнішньої реклами. |
| 6. | На законодавчому рівні не врегульовано деякі питання щодо розміщення тимчасових споруд. Зокрема, наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 244 від 21.10.2011 року | Управління надсилало звернення до Міністерства розвитку громад та територій України. Відповіді не отримано. |
Перегляд чинних нормативно-правових актів, що регламентують сферу розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, з подальшим унесенням відповідних змін, метою яких повинно бути усунення прогалин |
| Продовження таблиці | |||
| «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» не враховано той факт, що для можливості розміщення ТС, власнику необхідно оформити право користування земельною ділянкою і не зрозуміло, що спочатку оформлюється земля чи паспорт прив’язки на ТС |
правового регулювання даного питання. | ||
| 7. | Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 244 від 21.10.2011 року «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» не враховано підставу для припинення дії паспорту прив’язки, у разі систематичного порушення з боку власника вимог до розміщення та експлуатації ТС | Управління надсилало звернення до Міністерства розвитку громад та територій України. Відповіді не отримано. |
Перегляд чинних нормативно-правових актів, що регламентують сферу розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, з подальшим унесенням відповідних змін, метою яких повинно бути усунення прогалин правового регулювання даного питання. |
| 8. | Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 244 від 21.10.2011 року «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» не обумовлено і той факт, що термін дії паспорту прив’язки не може перевищувати термін дії документів на | Управління надсилало звернення до Міністерства розвитку громад та територій України. Відповіді не отримано. . |
Перегляд чинних нормативно-правових актів, що регламентують сферу розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, з подальшим унесенням відповідних змін, метою яких повинно бути усунення прогалин правового регулювання даного питання. |
| Продовження таблиці | |||
| право використання земельної ділянки. | |||
| 9. | Законодавчо чітко не врегульовано порядок здійснення демонтажу тимчасових споруд, що встановлені з порушення законодавства (лише в п. 2.29. Наказу зазначено, що у разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив'язки ТС, самовільного встановлення ТС така ТС підлягає демонтажу). Хоча чітко не зазначено, що ці дії повинен виконувати власник за власні кошти та строки добровільного демонтажу. Також, постає питання стосовно випадків, коли власник відмовляється добровільно вживати заходів щодо демонтажу ТС, а відповідальність за це законодавством також не передбачена. Не врегульовано Наказом порядок проведення примусового демонтажу ТС структурними підрозділами органів місцевого самоврядування, із визначенням суб'єкта господарювання, який буде здійснюватиме таку діяльність, в межах якого фінансування, строки та місце зберігання демонтованих ТС. |
Управління надсилало звернення до Міністерства розвитку громад та територій України. Відповіді не отримано. |
Перегляд чинних нормативно-правових актів, що регламентують сферу розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, з подальшим унесенням відповідних змін, метою яких повинно бути усунення прогалин правового регулювання даного питання. Чітко визначити на законодавчому рівні підстави та процедуру демонтажу тимчасових споруд, що встановлені з порушення законодавства. |
| 10. | Законодавчо не врегульовано питання притягнення до відповідальності суб’єктів господарювання – власників будівель , споруд, приміщень, соціальної та інженерно- | За дорученням Ради безбар’єрності Білоцерківської міської територіальної громади Управлінням подано на розгляд сесії проєкт рішення та прийнято рішення міської ради від | Отримано відповідь від Міністерства розвитку громад та територій України , що з метою врегулювання вищезазначеного питання розробляється проєкт Закону України «Про |
| Продовження таблиці | |||
| транспортної інфраструктури , які не пристосовані до норм ДБН В.2.2-40:2018 "Інклюзивність будівель і споруд" | 09 жовтня 2025 року № 7867-78-VIII «Про звернення депутатів Білоцерківської міської ради до Верховної Ради України щодо необхідності врегулювати питання притягнення до відповідальності власників, управителів та балансоутримувачів житлових будинків та громадських будівель і споруд за невиконання та не облаштування засобами безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до таких об’єктів або їх розумного пристосування у відповідності вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд» |
основні засади державної політики щодо створення безбарʼєрного простору в Україні». |
|
Отже, аналізуючи вищеподані дані та інформацію, можна зробити висновок, що показники динаміки роботи Управління містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради є стабільними в порівнянні з минулим роком. Робота Управління спрямована на розбудову та відновлення архітектури, благоустрою, озеленення, забезпечення зовнішнього привабливого вигляду міста, комфортності та зручності проживання та пересування містом та громадою.
Начальник Управління містобудування та архітектури
Білоцерківської міської ради Вадим БУБЛІЙ

